SKANDAL!-İşte MHP’nin Mason Milletvekilleri

masonlar-chp-mhp

CHP’nin 20 mason ve rotaryen aday gösterdiğinin ortaya çıkmasından sonra, MHP’de de 9 mason, rotaryen ve lions üyesinin milletvekili adayı olduğu saptandı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) sular durulmuyor. MHP kaset depreminden sonra şimdi de mason adaylar iddiasıyla çalkalanıyor. CHP’nin 20 mason milletvekili adayından sonra MHP’nin milletvekili adayları arasında da 9 mason, rotaryen ve lions olduğu saptandı. Masonların ve bu tür kökü dışarıdan örgüt mensuplarının kimlikleri gizlenmesine karşın, mason kuruluşlarının elektronik ortam kayıtları bazı internet sitelerine düşmüş ve pek çok önemli ismin bulunduğu mason listeleri yayınlanmıştı. Bu listeler içinde adı geçen 9 kişinin, önümüzdeki milletvekili genel seçimlerinde MHP’den milletvekili adayı olarak gösterildiği ortaya çıktı.

İşte MHP’nin aday listelerinde bulunan bu 9 adayın profili:

PEHLİVANOĞLU “HÜR VE KABUL EDİLMİŞLER”DEN

Özcan Pehlivanoğlu MHP İstanbul 2. bölge 9. sıra adayı. İnternet ortamında (www.kirlitezgah.com) Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar listesinde adının geçtiği belirlendi. Kendisi tarafından bu bilginin tekzip edilmediği kaydedildi.

MUĞLA ADAYI ROTARY KULÜP ÜYESİ

Muğla Ticaret Odası eski Başkanı ve MHP’nin Muğla 3. sıra milletvekili adayı Saim Gürsoy, Rotary Kulübü üyesi olarak biliniyor ve kulübün pek çok etkinliğinde boy gösteriyor.

ÖZGÜR MASONLAR VE SUPREM KONSEYİ ÜYESİ 1. SIRA ADAYI

MHP Kahramanmaraş 1. sıra milletvekili adayı Mesut Dedeoğlu Özgür Masonlar Büyük Locası’nın Ankara bölgesi bünyesinde masonluk faaliyetlerine katılıyor. Mesut Dedeoğlu aynı zamanda uzun yıllar masonluk içerisinde bulunup da rütbeli durumuna gelen ve sadece üst düzey masonların yer aldığı Türkiye Suprem Konseyi içerisinde de yer alıyor.

RİZE ÜÇÜNCÜ SIRADA BİR MASON

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Ankara şubesi üyesi Osman Cem Kazmaz da MHP Rize 3. sıra adayı gösterildi. Kazmaz’ın bu tür teşkilatların pek çok organizasyonunda boy gösterdiği de belirtiliyor.

YALOVA ADAYI SERPEN DE BİR MASON

MHP Yalova’da bir masona yer verdi. Cumhur Ümit Serpen MHP Yalova 2. sıra adayı. Serpen, Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası üyesi olarak biliniyor.

ZONGULDAK’TA BİR LİONS

CHP’den aday gösterilen ve mason olduğu ifade edilen Ergenekon sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın yanı sıra MHP de Zonguldak 3. sıraya Semih Çolak adında Karadeniz Ereğli Lions Kulübü derneği üyesi birisini koydu.

BİLECİK’E BİR ROTARYEN YERLEŞTİRİLDİ

MHP Bilecik’te de Bahattin Şeker’i 1. sıra adayı yaptı. Şeker, 1982 yılında kurulan Bozüyük Rotary Kulübü Kurucu Üyeleri arasında bulunuyor.

ESKİŞEHİR’E LİONS

Fatımatüzzehra Kıraç MHP Eskişehir 3. sıra adayı yapılırken, Kıraç’ın Eskişehir Tepebaşı Lions Kulübü üyesi olduğu biliniyor. Fatımatüzzehra Kıraç derneğin pek çok faaliyetinde yer almış.

MEHMET KORUTÜRK VE PROTESTAN KİLİSELER BİRLİĞİ İLİŞKİSİ

MHP İstanbul 1. Bölge 8. sıra adayı, 6. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk’ün torunu Mehmet Korutürk’ün ise yakınları vasıtasıyla Proteston Kiliseler Birliği ile ilişkisinin bulunduğu öne sürülüyor. Korutürk’ün dayısı Hamdi Zekai Tanyer’in Türkiye Protestan Kiliseler Birliği Derneği Başkanı olduğu kaydediliyor. Dayısının eşi Alison Tanyer’in Hıristiyan olup misyonerlik yaptığı belirtiliyor. Hakkında teşkilat içerisinde “çakma 50 cent” konseri ve benzeri organizasyonlarla insanları dolandırdığı şeklinde söylentiler bulunuyor. Konu geçmiş tarihlerde medyada da yer almıştı.

KAYDA ROTARYENLERDEN DESTEK İSTEDİ

MHP Manisa adayı Zeki Kayda ise Rotary Kulübü etkinliğinde oy istemişti. Rotaryen kulüplere değişik şekillerde yakınlaşmasının devam ettiği öne sürülüyor. Geçtiğimiz günlerde MHP Manisa adayı Zeki Kayda, Salihli Rotary Kulübü’nün düzenlediği bir etkinliğe katılmıştı.

Kaynak: Yeniakit


KONULAR
 • mason milletvekilleri
 • chp mason milletvekilleri
 • masonmilletvekilleri
 • mason milletvekili
ETİKETLER Alison Tanyer, Bahattin Şeker, Cumhur Ümit Serpen, Fatımatüzzehra Kıraç, Hamdi Zekai Tanyer, lions, Lions milletvekilleri, mason, mason milletvekilleri, meego projesi, Mehmet Korutürk

Benzer Haberler

SKANDAL!-İşte MHP’nin Mason Milletvekilleri hakkında 1 yorum:

 1. Osman Cem Kazmaz said:

  internet Sayfanızda Mason olduğuma dair yayınlar tamamen gerçeğe aykırı olup, yaşananlar hiç bir belge ve bilgiye dayanmadan aleyhime ancak daha önemlisi mensubu olmakla gurur duyduğum Ülkücü Camiaya karşı sürdürülen kara propagandadan başka bir şey değildir. Olay Rize’de Partim adına yürüttüğüm başarılı çalışmalar üzerine ve daha önemlisi Türk Milliyetçisi Gençler yetiştirmek adına eğitim alanında gösterdiğim önemli faaliyetler üzerine sırf ön kesmek, mani olmak ve MHP’ye zarar vermek amacı ile ortaya atılmış asılsız söylentilerden ibarettir.

  Şahsım hiç bir şekilde bir Mason örgütü üyesi bulunmamaktadır, organizasyonlarda boy göstermemiştir. Haberi alıntı yaptığınız gazete ve internet siteleri hakkında avukatım pazartesi günü itibari ile gerek ceza hukuku gerekse tazminat anlamında işlem başlatacaktır.

  İlaveten Rize’de ki adaylıktan çekilme gerekçemin yerimi beğenmediğim şeklinde bir söylentisi çıkarılmış olup, bu da gerçeklere tamamen aykırıdır. Partime ve Davama hizmet için Ankara ve İstanbul’da ki seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde iştirak etmemin daha yararlı ve etkili olduğunu düşündüğüm için Rize’de ki Adaylıktan çekilmiş bulunmaktayım. Bu açıklamam da basında yer almıştır.

  Yaşanan kaset skandalının ters tepmesi ve sonrası yaşanan MHP’nin önlenemez yükselişi karşısında çaresiz kalan kara odaklar kirli internet sitelerini kaynak göstererek şahsım üzerinden zarar vermeye çalışmaktadırlar. Ancak bu boş ve beyhudedir. Bu kirli internet siteleri sahip ve yöneticileri Masonluk şeklinde ki kara propagandalarını Merhum Başbuğumuza ve yakınlarına kadar uzatacak hayasızlıkta olan Allah korkusundan uzak ülkeyi bölmek, Atatürk Cumhuriyetini yıkmak isteyen işbirlikçilerden başkaları değildir.

  Hiç bir Mason örgütüne üye olmadığım, organizasyonlarda boy göstermediğim şeklinde ki gerekli düzeltmelerin yapılmasını önemle rica ederim. Tüm haklarım saklıdır.

  Saygılarımla,

  Osman Cem Kazmaz

  iletiş[email protected]

Bu Yorumu Cevapla!

*

*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

Top css.php