Engellilere Ücretsiz Tatil İmkanı

özürlülere-ücretsiz-tatil

Son yıllarda ülkemizde özürlülere yönelik sosyal projelerle özürlülerin ve özürlü yakınların hayatı kolaylaşırken, Büyükşehir de bu noktada üzerine düşeni yapmanın haklı gururunu yaşıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSÖM’ün Özürlüler Yaz Kampı özürlülere ve özürlü yakınlarına tatil imkanı sunmaya devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi özürlü ve özürlü yakınlarının yanında olmaya devam ediyor. Ülkemizde özürlülerin yaşamını kolaylaştıran projeler bir bir hayata geçerken, yerel yönetimlere örnek olmaya devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi de üzerine düşeni layıkıyla yerine getiriyor. Sağlıktan sosyal hizmetlere, kültürden spora kadar hizmet kalitesini her geçen gün daha da güçlendiren Büyükşehir, Özürlüler Yaz Kampı’yla özürlü ve özürlü yakınlarına tatil imkanı sunarak belediyeciliğin ne demek olduğunu gösteriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), İstanbullu özürlülerin yaşamını kolaylaştırma amaçlı sürdürdüğü çalışmalara devam ediyor.

İSÖM, özürlü ve özürlü aileleri için düzenlediği ücretsiz Özürlüler Yaz Kampı’nın kapılarını açmaya hazırlanıyor. Özürlüler Yaz Kampı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açılışı gerçekleşecek.

TARİH: 22.05.2011-Pazar
SAAT: 13.00-15.30
YER: Özürlüler Yaz Kampı (Florya) Ümraniye Mah. Kazım Silivri Sok. No:36/1 Çiroz Mevkii Florya

5 bin 280 özürlü ve özürlü yakını tatil imkanı

Toplam 60 bin m² alan üzerine Florya sahiline kurulmuş yaz kampında bu yıl 5 bin 280 özürlü ve özürlü yakını tatil yapacak. Televizyon, klima, 24 saat sıcak su imkânı, telefon, çardak ve çiçek bahçesine sahip 55 müstakil evin bulunduğu kampta, özürlü ve özürlü yakınları 1 hafta boyunca tatil yapıyor.

Kafeterya, çocuk bahçesi, internet kafe, süs havuzu, yürüyüş parkurları, voleybol ve basketbol sahaları, masa tenisi ve satranç oyun alanları, özürlü ve özürlü yakınlarına hizmet veriyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kamp süresince tarihi ve turistik geziler, konserler, şenlikler, spor organizasyonları ve seminerler düzenlenecek. Gece aktivitelerinde ise doğum günü kutlaması, bilgi ve yetenek yarışmaları, film gösterimi, veda partisi gibi etkinlikler yer alıyor.


Benzer Haberler

Engellilere Ücretsiz Tatil İmkanı hakkında 1 yorum:

  1. Emre said:

    KARDEŞ BEN ERZURUMDA YAŞIYORUM (1) TATİL ÜCRETLİMİ ? (2) GİDİŞ GELİŞ ÜCRETİ VARMI TÜM ÜCRETLERİ YAZARSANIZ SEVİNİRİZ SAYGILAR

Bu Yorumu Cevapla!

*

*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing

Top css.php